Ліфт за 6млн грн: поліція розслідує реконструкцію недобудови в Обухові

Обухівський ВП ГУ Нацполіції в Київській області відкрила кримінальну справу щодо торгів Департаменту регіонального розвитку та ЖКГ Київської ОДА

Про це повідомляє «Наші гроші«.

Провадження №42018111200000209 відкрито за ч. 2 ст. 191 ККУ – привласнення, розтрата або заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовим становищем. Йшлося про реконструкцію недобудови по вул. Миру, 12 у дворі школи №3 під «Центр розвитку інклюзивної освіти» за 94,42 млн грн., яку виграло ТОВ «ВР Констракшн».

За підсумковою відомістю ресурсів первинної пропозиції переможця, ліфт Otis із невідомими характеристиками і поверховістю коштував 5,90 млн грн., що дорівнювало $219 тис. Це співставно із цінами двоповерхових житлових будинків з ділянкою землі під Обуховом.

Слідчі поліції не надали суду жодних власних додаткових даних про завищеність ціни закупівлі, але завважили, що «така ціна ліфта, ймовірно, є завищеною відповідно до ринкової ціни».

Також у поліції вважають, що на підставі цих даних «можна дійти до висновку, що службові особи Департаменту регіонального розвитку та житлово-комунального господарства Київської обласної державної адміністрації, під час укладання договору з ремонту будівлі, що в Київській області, м. Обухів по вул. Миру 12, погодили вартість проведення вказаних робіт та вартість будівельних матеріалів, виробів і конструкцій за завищеними цінами, в результаті чого було допущено вчинення розтрати державних коштів».

Щоб підтвердити чи спростувати наявність складу злочину в діях департаменту, слідчий попросив дозволу вилучити оригінали всіх документів щодо проведення цієї закупівлі, укладеного за її результатами договору, актів узгодження цін, актів виконаних робіт тощо.

Розгляд відбувся без представників департаменту, бо «слідчим було доведено наявність достатніх підстав вважати, що інформація має значення для швидкого, повного та неупередженого розслідування, а також наявність достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення інформації». Слідчий суддя задовольнив клопотання частково, надавши доступ до документів із правом вилучення копій, а не оригіналів.

Поширити новину
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Коментарі

коментарів