Сьогодні – Всесвітній день рок-н-ролу

Всесвітній день рок-н-ролу (World Rock-n-roll Day) – свято однодумців, для яких рок-н-рол є не лише музикою, а стилем і способом життя

Свято відзначають щорічно 13 квітня , хоча історична подія, що послугувала основою для нього, відбулося днем раніше: 12 квітня 1954 року Білл Хейлі (Bill Haley) спільно з групою The Comets записали сингл під назвою «(We’re Gonna) Rock Around the Clock».

У робочих планах музикантів запис мав відбутися у нью-йоркській студії Pythian Temple у США 12 квітня. Проте протягом дня ці плани втілити не вдалося. Контракт зі студією закінчувався 13 квітня, а за три години до його завершення, приблизно о дев’ятій вечора 12 квітня, група з’явилася на студії. Понад те, вони встигли записати три версії синглу, остання з яких стала хітом.

Сингл став знаковим у новому музичному напрямку, який швидко подолав межі США і поширився країнами й континентами, кинувши виклик суспільству і традиціям.

У середині ХХ століття, невдовзі після Другої світової війни, люди прагнули до миру і розміреного життя. Потрясінь ніхто не хотів. Віддзеркаленням суспільних настроїв була музика того періоду – спокійна і сентиментальна, з солодкоголосим вокалом. На офіційному музичному Олімпі США просувалася ідея захистити культуру білих від дикої культури чорних і створити добропорядний спосіб респектабельного американця.

Поряд з офіційною музикою, в Америці жила і зовсім інша – гучна, ритмічна, повна життя – ритм-енд-блюз. Одного разу ввечері диск-жокей радіостанції Клівленда Алан Фрід узяв на себе сміливість «прокрутити» в ефірі записи в стилі ритм-енд-блюзу. А щоб не шокувати «білу» публіку, придумав йому іншу назву – «рок-н-рол». Завдяки Алану Фріду, замаскований ритм-енд-блюз зазвучав на повну силу, ставши доступним усім, незалежно від кольору шкіри. Першою зіркою рок-н-ролу серед білих виконавців і став співак та гітарист Білл Хейлі. Його коктейль з ритм-енд-блюзу, кантрі й вуличного сленгу мав приголомшливий успіх.

Серед засновників напряму був і легендарний Елвіс Преслі , який став кумиром підлітків і молоді. Його стиль одягу, манери і рухи ставали прикладом для наслідування. На початку 1960-х з’явився новий стиль в рок-н-рол – поп-рок. Ліверпульська четвірка своїми композиціями запустила у світ епідемію «бітломанії».

1964 року з’явилися «Rolling Stones», що вирізнялися швидким, потужним і технічним звуком. У 1970-ті роки народився психоделічний рок, яскравими представниками якого стали групи «Pink Floyd», «Deep Purple», «Led Zeppelin», «Black Sabbath». Це десятиліття вважають золотою епохою в розвитку рок-культури.

Поширити новину
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Коментарі

коментарів