В Обухові провели Чемпіонат Київської області з шахів серед людей з вадами зору (ФОТО)

Незвичайні шахові баталії відбулися вчора, 22 травня, в обухівському Будинку культури. Був проведений відкритий турнір Київської області з шахів серед людей з вадами зору

Про це повідомляє  «Мій Обухів» з посиланням на інформаційний портал «Моя Київщина«.

Продемонструвати свої знання та навики в інтелектуальному виді спорту приїхали 20 найкращих шахістів з інтернатів та УТОС Білої Церкви, Макарова, Обухова, Ірпеня, Боярки, Українки, Яготина, Києва та, звісно, господарі змагань з Обухова. Ці спортсмени, не дивлячись на суттєві обмеження, тобто часткове порушення зору або й повну його втрату, не втратили, а мабуть подвоїли бажання грати та перемагати.

На змагання завітали представники влади та причетні до шахів представники громадських організацій. З вітальним словом та побажанням чесної гри на цьому святі інтелектуального спорту звернувся до учасників та гостей Сергій Тимофєєв, начальник управління фізичної культури і спорту КОДА.

Прибув на змагання і мер міста Олександр Левченко, який наголосив, що Обухів – не тільки столиця шахів, а й спортивна столиця Київщини. Жоден захід серед людей з різними вадами не відбувається без Марії Віниченко, директора Київського обласного «Інваспорту». Також на змагання завітали Любов Жильцова, президент спортивної федерації незрячих України, Михайло Новосецький, заступник голови центру правління УТОС, Юрій Яценко,начальник відділу молоді та спорту Обухівської міськради, Олександр Ковранін, директор ДЮСШ та Юрій Пісков, директор відокремленого підрозділу спортивної федерації незрячих України в Київській області.

Сеанси гри наосліп вимагають високої концентрації, великого нервового та емоційного напруження. Ось і сьогодні з посиленою концентрацією уваги шахісти відіграли п’ять турів за швейцарською системою, тобто всі одночасно. Суддівська колегія справедливості заради вирішила надати незрячим дві хвилини фори, а напівзрячі грали кожний по 15 хвилин ігрового часу.

Результати:

Серед наймолодших шахістів чемпіоном став Сергій Цаплій з Обухова, а друге місце посів Артем Москаленко (Українка).

В категорії “Жінки” перше місце виборола обухівчанка Євдокія Підмогильна.

Серед дорослих чоловіків першим став киянин Анатолій Максименко. На другому місці опинився Віталій Гребеник  (Київ). А третє місце виборов Юрій Горін (Обухів).

В загальнокомандному заліку чемпіоном стала команда з Обухова, яка привезла на змагання найбільшу кількість учасників. Кияни посіли другу сходинку. А бронзовими призерами стали шахісти Білої Церкви.

Турнір було проведено за підтримки управління фізичної культури і спорту КОДА, Київського регіонального центру «Інваспорт» та під керівництвом філії федерації незрячих України в Київській області.

Поширити новину
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Коментарі

коментарів