ЯК ВИРОБЛЯЮТЬ МОРОЗИВО В ОБУХОВІ?

«Як виробляють морозиво?» – це запитання, мабуть, неодноразово задавала кожна дитина своїм батькам, особливо в жарку літню спеку. І батьки, спочатку особисто озброївшись інформацією з Інтернету, терпляче пояснювали своїм чадам цей захопливий і чарівний процес перетворення молока у смачні ласощі.
Учням 8-Б класу НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів №3 – ліцей» міста Обухова пощастило, адже вони мали змогу не тільки побачити на власні очі, як виробляються молочні продукти, а й спробувати найулюбленіший десерт дітей та дорослих – морозиво. Для них 03 квітня 2018 року було організовано Обухівським міськрайонним центром зайнятості професіографічну екскурсію на ПрАТ «Обухівський молочний завод», на якому виробляється близько 50 видів молочних продуктів під торговельною маркою «Лукавиця». Це не тільки різноманітне морозиво, а й ряжанка, кефіри та біокефіри, питні йогурти, молоко пастеризоване, молоко пряжене, сметана, сир кисломолочний, сир м’який «Адигейський», масло селянське, сирки дитячі, десерти в асортименті.
Екскурсію по заводу для восьмикласників провела начальник лабораторії Величко Світлана Анатоліївна, яка ознайомила з історією створення та розвитку підприємства, розповіла про технологію виробництва молочних продуктів, показала ланцюжок самого технологічного процесу та провела школярів по виробничих цехах. Учні змогли побачити поетапний шлях молока, привезеного молоковозами, до смачних молокопродуктів, які потрапляють до нас на стіл. Вони з подивом дізналися, що за зміну тут переробляється близько 55 тонн молока, а продукція користується попитом не тільки в Обухівському районі, а й у місті Києві та Київській області.
Дана професіографічна екскурсія мала не тільки пізнавальний характер, а й профорієнтаційний, так як допомогла ознайомити школярів з професіями, затребуваними в молокопереробній галузі. Учні дізналися, що на молокозаводі працюють робітники різних спеціальностей: лаборанти, оператори виробничих ліній, майстри, технологи молочного виробництва, приймальники молока, виробники морозива, сепараторники, продавці продовольчих товарів, водії молоковозів, слюсарі з ремонту автомобілів, токарі, налагоджувальними обладнання та інші. Всі ці професії актуальні на ринку праці Обухівщини.
Після сьогоднішньої екскурсії восьмикласники тепер самі зможуть розповідати своїм ровесникам та молодшим братикам та сестричкам, як виробляють морозиво. Можливо, через декілька років хтось із них сам долучиться до цього захоплюючого процесу.

Поширити новину
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Коментарі

коментарів