Увага! Нерест!

Нерест — процес відкладання ікри (яєць) самицями з подальшим заплідненням їх сім’ям (молочками) самців у первинноводних хребетних – риб і земноводних. На нерест риби впливають багато умови, в першу чергу – температура води у водоймі, для кожного виду риби діапазон температур свій. Кожен вид риби для нересту йде на спеціальні місця – нерестовища.

З квітня на території Київської області розпочалася нерестова заборона на вилов риби. У термін заборони на лов (добування) водних біоресурсів на рибогосподарських об’єктах забороняється:

  • використання плавзасобів на водних об’єктах у визначених місцях нересту, за винятком окремих суден;
  • проведення змагань із спортивного рибальства; проведення підводного полювання.

На період заборони дозволяється любительський і спортивний лов до   3 кг риби за світловий день однією поплавковою або донною вудкою з одним гачком і спінінгом з берегової смуги водойм і річок.

Порушення правил рибальства відповідно до частини 3 статті 85 Кодексу України про адміністративні правопорушення тягне за собою накладення штрафу на громадян від двох до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Грубе порушення правил рибальства із застосуванням заборонених знарядь лову, згідно з частиною 4 статті 85 Кодексу України про адміністративні правопорушення тягне за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення.

У залежності від завдання збитку, заподіяного внаслідок незаконного добування (збирання) або знищення цінних видів водних біоресурсів, відкривається кримінальне провадження за частиною 2 статті 249 Кримінального кодексу України (незаконне зайняття рибним промислом), за якою передбачено відповідальність у виді штрафу від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до трьох років, з конфіскацією знарядь і засобів промислу та всього добутого. Незаконне зайняття рибним промислом, якщо воно заподіяло істотну шкоду карається штрафом від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до трьох років; ті самі діяння, якщо вони вчинені із застосуванням вибухових, отруйних речовин, електроструму або іншим способом масового знищення риби караються штрафом від двохсот до чотирьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк.

Сектор екології  Обухівської районної державної адміністрації закликає громадян бути відповідальними та дотримуватись визначених правил рибальства, адже від цього залежить кількість риби у наших водоймах!

Поширити новину
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Коментарі

коментарів